Späť

AdriaSun - Dovolenka v Bulharsku > MAGAZÍN > Bulharské letoviska

letoviska v Bulharsku

Pohled na Primorsko

Bulharské letoviska

Primorsko

Známe rekreačné stredisko, ležiace 60 km od Burgasu je doslova oázou na bulharskom pobreží, mohutná výstavba z neho urobila v posledných rokoch známe moderné letovisko na európskej úrovni. Rozkladá sa na polostrove a obklopujú ho dve veľké pláže veľmi priestranné, dlhé niekoľko kilometrov (severná a južná) s jemným pieskom, ktorý miestami tvorí i duny. Pláže sú ohraničené krásnymi dubovými lesmi. Pozvoľný prístup do mora z južnej pláže je vhodný aj pre malé deti. Môžete si tu zapožičať lehátka a slnečníky, na južnej pláži nájdete tobogán, rôzne stánky s občerstvením i ponukou rôznych športových aktivít, medzi ktoré patrí windsurfing, potápanie, let rogalom, vodné lyže, vodné skútre alebo aj jazda na vodnom banáne či trampolína pre deti. Okrem spomínaných vodných atrakcií si tu môžete zahrať tenis či prenajať bicykle.

Do mora sa v tejto oblasti vlieva Djavolska reka (Diabolská rieka) a môžete navštíviť prírodnú rezerváciu Ropotamo, alebo skalné útvary Beglik Tas. V Primorsku je množstvo obchodíkov, kaviarní, barov, pizzerií ​​a reštaurácií. Vyhlásené sú miestnej diskotéky. Dovolenka v Primorsku ponúka bohatú zábavu, v ktorúkoľvek dennú i nočnú dobu. Na kraji mesta je od minulého leta nový Aquapark – ponúkajúci množstvo vodných atrakcií.
Všetky ubytovacie kapacity sú umiestnené v pokojnejších častiach Primorska. Znamená to veľkú výhodu oproti domom v centre, kde je ruch niekedy až nadmerný. Nápisy a jedálne lístky v češtine sú tu bežným javom, existuje tu dokonca aj České informačné centrum.

ubytování Kiten

Kiten

Pôvodne rybárska dedina asi 60 km od Burgasu a 4 km od Primorska. Ubytovanie Kiten poskytuje vďaka svojej polohe v blízkosti pohoria Stranža veľmi príjemnú a mimoriadne zdravú klímu. Vysoké fjordy lemujúce pobrežie na okraji mesta pozývajú milovníkov potápania. Sú tu dve veľké piesočné pláže. Prechádzkou možno dôjsť na pláž Mládežníckeho klubu, kde je blízko športový areál s možnosťou tenisu, volejbalu, basketbalu a futbalu. Stredisko je tiež známe svojim prístavom, kde pôsobí jachtklub. Množstvo reštaurácií, kaviarničiek a diskoték ponúka bohatú zábavu aj dlho do noci.

Lozenec

Ubytování v Bulharsku - LozenecJe príjemné menšie letovisko s krásnou romantickou plážou uprostred nádhernej prírody. Lozenec leží cca 70 km južne od Burgasu na úpätí pohoria Strandža, uprostred prírody plnej viníc a figových hájov, toto miesto predurčuje k romantickým prechádzkam či vychádzky na horských bicykloch, ktoré sú k dispozícii v miestnych požičovniach. Piesočná pláž na okrajoch lemovaná skalnatými útvarmi so štýlovým plážovým barom a pozvoľným vstupom do mora je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Počas ubytovania v Lozenci je možnosť na plážach využiť širokú ponuku vodných športov. Centrum letoviska ponúka celý rad reštaurácií, obchodíkov, barov, zmenáreň, požičovňu automobilov a motoriek, bicyklov a v hlavnej sezóne aj diskotéku. Príjemní miestni ľudia, romantické okolie a veľmi priaznivé cenové relácie vytvárajú ideálne podmienky pre trávenie pohodovej dovolenky.

Sozopol

Ubytování v Bulharsku, SozopolSozopol je prímorské letovisko. Jeho história sa datuje až do antických dôb. Na zozname UNESCO je ako malebné historické centrum. Považuje sa za najkrajšie a najnavštevovanejšie letovisko v Bulharsku. Žije tu 5000 stálych obyvateľov. Rozkladá sa na ostrove 32 km vzdialenom  južne od Burgasu. Sozopol sa delí na dve časti - novú a staršiu. Nová časť je rušnejšia, tvoria ju novopostavené hotely a vilky v stráni. Je výborne vybavená pre cestovný ruch, môžete tu ochutnať kulinárske špeciality aj zažiť nočný život. Atmosféru prímorského letoviska dotvára malý prístav. Okrem športového vyžitia ponúka dovolenka Sozopol napríklad aj archeologické múzeum alebo letné scénu. V posledných rokoch sa stali veľmi populárnymi potápačské kurzy. Pláží je tu hneď niekoľko, pokrýva ich zlatý piesok, najkrajšia je južná pláž Charmanite.

Carevo

Ubytování v Bulharsku, Carevo

Carevo sa rozkladá na úpätí pohoria Strandža. Je stvorené pre romantické duše. Nájdete tu krásne more, prírodu i históriu. Carevo je rozložené na dvoch polostrovoch Čierneho mora, na ostrovoch sú krásne zátoky a pláže. Je to malé rybárske mestečko s prístavom a klimatickými kúpeľmi. Carevo bolo mnohokrát premenované. Priaznivé podnebie dovoľuje pestovanie južných rastlín. Mestečko na Vás dýchne pokojnú a blahobytnú atmosférou, ponúkne kultúrne vyžitie aj vychádzky do krásnej prírody. Výlety môžeme odporučiť do pohoria Strandža. V roku 1995 bolo vyhlásené Národným parkom. Žije tu mnoho zaujímavých druhov zvierat. Zahliadnuť môžete vlka, orla, kojota, rysa, jastraba alebo napríklad korytnačku. Počas dovolenky v Careve bude určite zaujímavá návšteva Sozopolu alebo Burgasu. Veľmi obľúbené sú lodné výlety po mori. Pohorie tvorí početné jaskyne, krasové útvary, je rajom hubárov. Pozrieť sa môžete i do horských dedín s pôvodnou architektúrou, miestni obyvatelia Vám ukážu pár zo svojich zvykov - napr. chôdzu po žeravých uhlíkoch. Carevo bolo obľúbeným miestom bulharskej kráľovskej rodiny, dnes ho vyhľadávajú mnohé celebrity.