Späť

AdriaSun - Dovolenka v Bulharsku > DOVOLENKA > Dovolenka Carevo

Dovolenka v Careve

Dovolenka Carevo

Letovisko Carevo sa rozkladá na dvoch menších poloostrovoch vybiehajúcich do Čierneho mora, na ktorých sú krásne zátoky s plážami. Carevo leží na úpätí pohoria Strandža a je ako stvorené pre romantickú dovolenku v Bulharsku. Mesto je najväčším prístavom na juh od Burgasu vzdialeného cca 70 km. V súčasnej dobe je dovolenka Carevo pomerne frekventovaným juhobulharským prímorským cieľom turistov nielen zo Slovenska.

Pôvodné staroveké osídlenie bolo v miestach dnešnej dedinky Lozenec. Počas ottomanské nadvlády sa však obyvateľstvo kvôli častým tureckým útokom presunulo do miest, kde sa dnes nachádza staré mesto Careva. Vtedy bolo známe pod menom Vasilić. Roku 1882 bolo zničené rozsiahlym požiarom a znovu vybudované vo svojej dnešnej podobe.

Centrum mesta Carevo má pokojnú atmosféru a na rozdiel od okolitých letovísk pôsobí mestským štýlom. Mesto je známe svojou pohostinnosťou, vynikajúcimi službami, množstvom zábavných podnikov, kaviarní a reštaurácií a tiež výborne zásobený trh s produkciou miestnej zeleniny a čerstvých rýb. Carevo je súčasne aj kúpeľným centrom. Nachádza sa tu klimatické kúpele. Zvlášť pekné v Carevo sú večerné prechádzky pobrežným parkom a promenádou s výhľadom na prekrásne osvetlený prístav, až na koniec polostrova ku kostolu Nanebovzatia Panny Márie z roku 1825. V meste môžete vidieť aj kostoly Sv. cára Borisa, Sv. Trojice a Sv. Juraja.  Dovolenka Carevo je výhodnou lokalitou kvôli možnosti rôznych prechádzok do okolia: okrem rozmanitého pobrežia (na juh , na sever k Lozenci) tu sú západne kopce. Pri Careve je už pohorie Strandža veľmi výrazné. Medzi obľúbené dovolenky v Bulharsku tiež patrí dovolenka v Primorsku, dovolenka v Lozenci či dovolenka v Kitene.

Dovolenka v Careve

Carevo je výhodnou lokalitou kvôli možnosti rôznych prechádzok do okolia. Okrem takmer pustého rozmanitého pobrežia (na juh k Varvara, na sever k Lozenca) tu sú západne kopce. V Careve už je pohorie Strandža veľmi výrazné.

Pláže

Dovolenka CarevoZ južnej stranypolostrova je v zálive prístav a na severnej strane stredne veľká pláž. Carevo ponúka na kúpanie aj mnoho menších zátok, obklopených zeleňou, ktoré si uchovali svoju pôvodnú prírodnú krásu. Príjemné kúpanie ponúka aj zalesnená zátoka s kempom Arapia, na juh od mesta je pláž a táborisko Nestinarka.

Pozrite si našu ponuku ubytovanie v Careve- kliknite „TU“.

 

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie dovolenky v Careve

Hotel Abriexia Carevo

Rodinný hotel nachádzajúci sa v Careve - v prestížnej štvrti Vasiliko, iba 60 metrov od mora. Je ideálny pre milovníkov príjemnej, pokojnej, aktívnej... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaStravovanieDomáci miláčikoviaVlastná doprava Hotel AbriexiaFirst Minute až 10%

Viac Cenník