Späť

AdriaSun - Dovolenka v Bulharsku > DOVOLENKA > Dovolenka Slnečné pobrežie

Dovolenka na Slnečnom pobreží

Slnečné pobrežie (medzinárodne Sunny Beach) je významné prímorské letovisko pri Čiernom mori v Bulharsku, nachádzajúce sa okolo 35 km severne od Burgasu v obci Nesebar, provincii Burgas. Je to najväčšie a najpopulárnejšie letovisko v krajine, nachádza sa tu vyše 500 hotelov s viac ako 110-tisíc lôžkami. Je tu tiež 130 reštaurácií a množstvo hudobných klubov, nočných klubov a podobne. V posledných rokoch boli takmer všetky hotely zrenovované a bolo postavených niekoľko luxusných hotelov, ako aj množstvo apartmánových komplexov.

Permanentne tu žije veľmi málo obyvateľov, no počas dovolenky na Slnečnom pobreží sa zdržiavajú tisíce turistov. Hlavný pás hotelov pri pláži sa tiahne v dĺžke niekoľko kilometrov a rozprestiera sa v zálive medzi sídlami Nesebar a Sveti Vlas.

Výstavba letoviska sa začala počas komunizmu v roku 1958 na mieste, kde sa nachádzali dve staré studne zásobujúce Nesebar vodou v staroveku a stredoveku.

Podnebie na Slnečnom pobreží je stredozemné, stredisko navštevovali hlavne Nemci, Bulhari a Rusi, v poslednom čase aj Briti, Íri, Škandinávci a Srbi, pre ktorých je stredisko alternatívou stredozemným letoviskám. 

Hlavné atrakcie predstavuje pláž, vodné športy, nočný život a neďaleké historické centrum Nesebaru. V blízkosti sa nachádzajú dva nové aquaparky. Stredisko je obľúbené predovšetkým medzi mladými ľuďmi.

Kliknite na odkaz: ubytovanie Slnečné pobrežie a pozrite si našu ponuku ubytovania v tomto letovisku.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie dovolenky na Slnečnom pobreží

Hotel Astoria**** Slnečné pobrežie

All-inclusive Astoria Hotel sa nachádza priamo na promenáde Slnečného pobrežia, ponúka priamy prístup na pláž a má vonkajší bazén s bezplatnými lehát... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodStravovanieBazénLetecká doprava Hotel Astoria****

Viac Cenník

Hotel Viand****+ Slnečné pobrežie

Moderný hotel, ležiaci priamo na piesočnatej pláži, sa nachádza neďaleko centra letoviska Zlaté piesky (cca 100 metrov), kde nájdete množstvo barov,... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodStravovanieBazénLetecká doprava Hotel Viand****+

Viac Cenník

DIT Blue Pearl***** Slnečné pobrežie

Luxusný a elegantný hotel bol otvorený v roku 2012 a hneď sa stal jedným z najobľúbenejších hotelov v našej ponuke ubytovania na Slnečnom pobreží a t... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodStravovanieBazénLetecká doprava DIT Blue Pearl*****

Viac Cenník