Späť

AdriaSun - Dovolenka v Bulharsku > DOVOLENKA > Dovolenka Sozopol

Sozopol dovolenka

dovolenka Sozopol

Dovolená SozopolSozopol leží v Burgatskej oblasti, v staroveku bolo známe ako Apollonia. Leží na polostrove 32 km južne od Burgasu. Sozopol je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších letovísk Bulharska. Dovolenka Sozopol je po Primorsku najčastejším cieľom slovenských turistov na dovolenke v Bulharsku.

Stará časť mesta Sozopol bola roku 1970 vyhlásená za architektonickú a historickú rezerváciu, chránenú UNESCOM. Jej krivolaké úzke uličky vyžarujú neopakovateľnú atmosféru a osobitosť. Zástavbu tvoria množstvo pôvodných starých typických čiernomorských domov z 18. a 19. stor. s kamennou podmurovkou a drevenými vysunutými poschodiami, tesne zovretými jeden k druhému, záhradky s vínnou révou a figovníky a malebné zákutia. Posedieť môžete v niektorej z romantických krčmičiek priamo nad útesmi a pozorovať rybárov, odchádza na more. Nájdete tu tiež kostoly Sv. panny z 15. stor., Sv. Zosima, Sv. Cyrila a Metoda z 19. stor., archeologické múzeum a umeleckú galériu.

Dovolená SozopolNová časť Sozopol leží na pevnine a je podstatne rušnejšia. Nazýva sa Charmanite a je označovaná ako predmestie. Je výrazne väčšia ako samotné staré mesto na polostrove. Tvoria ju predovšetkým novo vybudované hotely a vilky v stráni nad polostrovom, ktoré sú cieľom a prechodným domovom slovenských turistov na dovolenke v Sozopole. Nájdete tu všetku turistickú vybavenosť, desiatky obchodíkov a reštaurácií ponúkajúcich vynikajúcu bulharskú kuchyňu i bohatý nočný život s množstvom hudby a tanca v miestnych diskotékach. Atmosféru Sozopolu dotvára malý prístav. Príjemný bulharský večer ale môžete stráviť aj v letnom divadle, kde sa konajú najrôznejšie koncerty a festivaly. Za návštevu stojí aj Archeologické múzeum. K dispozícii rekreantom na dovolenke v Sozopole je tiež lekáreň, poliklinika, pošta, zmenáreň, bankomat a ďalšie služby.

Pláže v Sozopole

Sozopol ponúka dve hlavné pláže: mestská pláž Sozopol sa nachádza bezprostredne v susedstve starého mesta a centrálneho parku, je rušnejšia, druhá pláž, priliehajúce na juhu k predmestí, je pomerne voľnejšia, leží neďaleko malého rybárskeho prístavu. Je široká, asi 2 km dlhá s nádherne čistou vodou. Obidve pláže sú pokryté nádherným zlatým pieskom a ponúkajú široké možnosti vodných športov, požičovní, atrakcií pre deti i dospelých, vrátane tobogánu apod. Veľmi populárne sú tu aj potápačské kurzy.

Centrálny park mesta Sozopol sa nachádza v mieste, kde polostrov prechádza v pevninu a je najživšou  časťou mesta. V parku je veľa fontánok, kostoly a amfiteáter, ktorý je voľne prístupný. Nachádza sa tu aj budova námornej akadémie.

Odporúčame Vám zhliadnuť ubytovanie v letoviská: ubytovanie Černomorec alebo ubytovanie Primorsko.

 
[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie dovolenky v Sozopole

Penzión Pepi*** Sozopol

Úplne zrekonštruovaný rodinný penzión sa nachádza uprostred starostlivo udržiavanej záhrady s príjemným posedením, len 200 m od piesočnatej pláže v... KlimatizáciaPlážTelevíziaObchodLetecká doprava Penzión Pepi***

Viac Cenník

Hotel Hera***+ Sozopol

Príjemný hotel Hera***+ sa nachádza v blízkosti južnej pláže (cca 200 m), v novej časti Sozopolu. Je zaujímavo urbanisticky riešený hotel, deti aj d... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodStravovanieBazénLetecká doprava Hotel Hera***+

Viac Cenník