Späť

AdriaSun - Dovolenka v Bulharsku > UBYTOVANIE > Ubytovanie Carevo

Ubytovanie Carevo

ubytovanie v careve

Carevo leží na úpätí pohoria Strandža, je ako stvorené pre romantické duše. Ponúka odpočinok pri mori, prírodu a históriu. Carevo sa rozkladá na dvoch poloostrovoch Čierneho mora, na ktorých sú krásne zátoky s plážami. Toto rybárske mestečko s prístavom a cca 6000 obyvateľmi je známym kúpeľným strediskom v Bulharsku (klimatické kúpele).

Názov letoviska sa často menil. V dávnych dobách sa v Careve nachádzala stará grécka kolónia Vasiliko, potom mestečko na počesť cára Borisa III dostalo názov Carevo. Roku 1948 bol názov zmenený na Mičurin - podľa významného botanika. Vďaka priaznivej klíme sa tu nachádza stanica pre pestovanie južných rastlín. Pod týmto menom je letovisko stále známe, aj keď sa od roku 1991 oficiálne vrátilo k názvu Carevo. Bulharsko/Carevo je príjemná a veľmi dobre udržiavaná prázdninová destinácia s mnohým kultúrnym a prírodným atrakciami. Centrum Careva má veľmi pokojnú a atmosféru a na rozdiel od okolitých letovísk pôsobí akoby mestským štýlom. 

Ubytovanie Carevo

ubytování CarevoV letovisku Carevo Vám môžeme zabezpečiť ubytovanie na rodinnom hoteli Abriexia, v ktorom môžete využiť ponuku stravovania: raňajky, obedy a večere, alebo môžete vyskúšať chutné jedlá v niektorej z mnohých miestnych reštaurácií. Samozrejmosťou sú profesionálne delegátske služby priamo v tomto hoteli. Delegáti Vám tiež ponúknu veľa výletov do okolia Careva ale aj napríklad do Istanbulu.

Iste stojí za to urobiť si výlet do pohoria Strandža, ktoré bolo v roku 1995 vyhlásené národným parkom. Je jednou z najmenej objavených oblastí Bulharska a oplýva početnými druhmi divokých zvierat ako napr. rys, kojot, vlk, orol, jastrab, korytnačka, ....  Ďalšie možnosti výletov - do starobylého mesta Sozopol, za nákupmi do Burgasu, príp. lodné výlety po mori. Všetko je možné objendať na mieste v Carevo - priamo na pobytovom mieste, po dohode s česky hovoriacim delegátom.

Pohoria je vhodné na objavovanie napr. jaskýň, krasových útvarov, pozostatkov dávnych thráckých civilizácií, ale i k hubárčenie. Veľmi zaujímavé sú horské dediny s pôvodnou architektúrou, kde obyvatelia stále dodržujú staré zvyky - napr. chôdzu na žeravých uhlíkoch. Carevo bolo obľúbeným miestom bulharskej kráľovskej rodiny. Stalo sa obľúbeným miestom pre celebrity, teší sa stále väčšej priazni turistov a je optimálnym miestom pre strávenie vašej dovolenky v Bulharsku.

Medzinárodný prístav malých osobných lodí, futbalový štadión, tenisové kurty, krásne zátoky v okolí, poľovníctvo, jazdectvo, športové preteky jácht, windsurfingu, potápanie, ale aj kultúrne a spoločenské podujatia tak zaradili Carevo medzi moderné a obľúbené Bulharské letoviska. Ubytovanie v Careve tak môžeme odporučiť klientom všetkých vekových kategórií vyhľadávajúcich pokojné miesto. Pre viac informácií o dovolenke v Careve kliknite „TU“.

Počasie v Careve

Počasie v Careve je podobné ako v ostatných letoviskách v južnej časti Bulharska. V lete sa teploty vyšplhajú na niečo málo cez 30 °C, teplota mora je ideálne pre plávanie. V júni, najmä na začiatku sezóny je more osviežujúce, v hlavnej sezóne však dosahuje jeho teplota aj cez 26 °C. Počasie v Bulharsku všeobecne vyhovuje rodinám s deťmi. Nenachladnete a zároveň nie ste vystavený extrémnym teplotám. Slniečko svieti takmer celý deň, na začiatku sezóny v priemere 7 hodín denne, v hlavnej sezóne až desať hodín.

Doprava z letiska do Careva: Zaistíme Vám transfer z letiska Burgas až k apartmánom v Careve (70 km).
Carevo webkameru môžete sledovať „TU“.

CZ VERZIA - Bulharsko Carevo

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Hotely Carevo

Mestečko Carevo je nielen klimatickými kúpeľmi, ale aj krásnym turistickým letoviskom, do ktorého prichádza v letnej sezóne tisíce turistov na svoju letnú dovolenku v Bulharsku. Carevo je tiež rybárskym mestečkom a ideálnym mies... Viac

Najobľúbenejšie ubytovanie v Careve

Hotel Abriexia Carevo

Rodinný hotel nachádzajúci sa v Careve - v prestížnej štvrti Vasiliko, iba 60 metrov od mora. Je ideálny pre milovníkov príjemnej, pokojnej, aktívnej... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaStravovanieDomáci miláčikoviaVlastná doprava Hotel AbriexiaFirst Minute až 10%

Viac Cenník