Späť

AdriaSun - Dovolenka v Bulharsku > UBYTOVANIE > Ubytovanie Sozopol

Sozopol ubytovanie

Bulharsko - ubytovanie Sozopol

Bulharsko je nádherUbytování Sozopolná preslnená destinácia v srdci Balkánskeho polostrova s rozmanitou krajinou. Na severe nájdete rozsiahle nížiny v povodí Dunaja, na juhu zase vysočinu a náhorné roviny. Vznik Bulharska sa uvádza v roku 681 a je jedným z najstarších štátov Európy. Bulharsko má niekoľko celosvetovo známych zaujímavostí. Medzi ne určite patrí ľudový folklór, kuchyňa a nádherné more. Najznámejší z pokrmov je jogurt. Bulhari tvrdia, že ho vynašli.

Bulharsko je posiate políčkami zeleniny a ovocnými sadmi. Čerstvá zelenina a ovocie tvoria polovicou tajomstva bulharskej kuchyne. V dedinách všetka strava pochádza z polí, je pestovaná ekologicky. V Bulharskej kuchyni prevládajú grilované mäsa. Reštaurácia sa v Bulharsku ponúkajú prevažne miestnu kuchyňu. Občerstviť sa môžete aj v mnohých pouličných stánkoch. Najobľúbenejším bulharským jedlom je banica, je to lístkové cesto naplnené syrom alebo mäsom. Rovnako obľúbená je aj Kifl - malý rožok z jemne sladkého cesta plnený marmeládou, prípadne na slano so syrom alebo malým párkom. Všetky tieto pochutiny môžete vyskúšať počas ubytovania v Sozopole. 

Prímorské letovisko Sozopol ktorého história siaha až do antických dôb je zapísané do zoznamu UNESKO pre malebné historické centrum.

Ubytovanie Sozopol Ubytování Sozopolzaručuje nezabudnuteľnú dovolenku na slnkom zaliatych plážach. Sozopol je jedno z najkrajších a najnavštevovanejších letovísk v Bulharsku. Žije tu približne 5000 obyvateľov. Leží na polostrove 32 km južne od Burgasu. Nová časť Sozopol leží na pevnine a je rušnejšia. Tvoria ju nové hotely a vilky v stráni nad polostrovom. Je tu všetka turistická vybavenosť, desiatky obchodov a reštaurácií (ponúka vynikajúcej bulharskej kuchyňe) i bohatý nočný život. Je tu malý prístav, ktorý dotvára atmosféru. Stará časť Sozopol má jedinečnú atmosféru.  V Sozopole nájdete aj banky, bankomaty, lekáreň, zmenáreň, polikliniku, poštu, tenisové kurty, požičovňu bicyklov, archeologické múzeum, letné scénu pod. Veľmi populárne sú tu miestne potápačské kurzy vedené profesionálnymi inštruktormi. Určite by ste ich mali počas svojej dovolenky v Sozopole vyskúšať. Transfer z/na letisko v Burgase trvá približne 45 minút.

Počasie v Sozopole

Slniečko tu svieti od rána do večera (v priemere tak 10 hodín denne). Dovolenka v Sozopole zaručuje minimum mrakov na oblohe. More dosahuje teplotu až 26 stupňov.

Pláže v Sozopole

Je tu niekoľko pláží, vrátane najkrajšej južnej pláže Charmanite. Pláže sú pokryté nádherným zlatým pieskom a ponúkajú široké možnosti vodných športov, požičovní, atrakcií pre deti, vr. tobogane.

Ubytovanie v Sozopole aktuálne neponúkame, avšak pri svojom pobyte v inom bulharskom letovisku môžete zavítať do Sozopolu a prezrieť si krásne historické mesto.

 

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Hotely Sozopol

V Bulharsku v Sozopole Vám môžeme zabezpečiť ubytovanie v penziónoch alebo v hoteloch s kvalitným vybavením a stravou. V posledných rokoch je Sozopol považovaný za najkrajšie a najnavštevovanejšie letovisko v Bulharsku. V teraj... Viac

Penzióny Sozopol

V Sozopole Vám ponúkame ubytovanie v kvalitných a pekných ubytovacích jednotkách za priaznivú cenu. Izby sú vždy vybavené všetkým potrebným. Niektoré domy sú rodinného typu s príjemnou rodinnou atmosférou. Penzióny v Sozopole sú... Viac

Najobľúbenejšie ubytovanie v Sozopole

Hotel Hera***+ Sozopol

Príjemný hotel Hera***+ sa nachádza v blízkosti južnej pláže (cca 200 m), v novej časti Sozopolu. Je zaujímavo urbanisticky riešený hotel, deti aj d... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodStravovanieBazénLetecká doprava Hotel Hera***+

Viac Cenník

Penzión Pepi*** Sozopol

Úplne zrekonštruovaný rodinný penzión sa nachádza uprostred starostlivo udržiavanej záhrady s príjemným posedením, len 200 m od piesočnatej pláže v... KlimatizáciaPlážTelevíziaObchodLetecká doprava Penzión Pepi***

Viac Cenník