Späť

AdriaSun - Dovolenka v Bulharsku > MAGAZÍN > Výlety v Bulharsku

Ponuka výletov v Bulharsku

Primorsko v Bulharsku, pláže

Neustále pre vás pripravujeme a aktualizujeme ponuku výletov v Bulharsku. Bulharsko je naozaj rozmanitú krajinou, ktorá má rozhodne čo ponúknuť. Ak nie ste závislí priamo na plážach, môžete sa vydať do vnútrozemia, ktoré ohromí svojimi vysokými horami, hlbokými lesmi, pravoslávnymi kláštory ďaleko od civilizácie, ale samozrejme aj stredovekými mestami, hradmi a pevnosťami. Dovolenka v Bulharsku Vám môže poskytnúť nielen relax na pláži, ozdravné kúpanie v mori, ale aj aktívnu dovolenku s mnohými novými poznatkami vďaka pestrej ponuke výletov v Bulharsku.

Výlety v Bulharsku

Výlet do Istanbulu

Celodenný fakultatívny výlet do mesta Turecka, Istanbulu (Constantinopolis), ktoré je vzdialené od Slnečného pobrežia, Sveti Vlasu a Elenite len 5 hodín cesty autobusom. Nezabudnuteľná návšteva do „brány orientu“. Istanbul so svojimi 11 miliónmi obyvateľov patrí medzi najväčšie mestá Európy. Rozprestiera sa na dvoch kontinentoch Európy a Ázie, ktoré rozdeľuje morský prieplav Bospor.

Prehliadka modrej mešity, sultánske paláce Topkapi a Hipodromu a slávne kresťanské pamiatky Hagia Sofia. Je tu možnosť nákupov v tureckom bazáre.

Bulharská dedina

Večerný výlet do malebnej dedinky Kozichino (Erkech), ktorá sa nachádza v pohorí Stará planina, približne 40 minút od Slnečného pobrežia a letoviska Sveti Vlas. Po ceste budete mať možnosť obdivovať panensky nedotknutú prírodu v pohorí Starej planiny, a nakrátko sa zastavíte pri levanduľovom poli. Pokiaľ máte záujem o životný štýl a rytmus obyvateľov Bulharska, je to výlet presne pre Vás. Budete sa môcť ponoriť do patriarchálnej atmosféry tradičnej bulharskej dediny, zoznámiť sa s receptami tunajších krajových jedál, prejsť sa na vidieckom voze, prejsť si ovocné sady a vinice a zúčastniť sa zberu úrody (v sezóne), vypočuť si bulharskú ľudovú hudbu a uvidieť tunajšie tance v miestnych krojoch.

Výlety Bulharsko

Po príchode do dediny Kozichino vymeníte pohodlný autobus za EKO TAXÍKY (vozíky so zapriahnutými somárikmi a koníkmi), ktoré Vás prevezú po dedinke, v ktorej akoby pred 100 rokmi zastal čas. Nahliadnete na ukážku pradenia vlny a po obhliadke domu z čias obrodenia a cechu pre výrobu domácej limonády si pochutnáte na večeri v tradičnej bulharskej reštaurácii, kde Vás na úvod pohostia chlebom a soľou. Počas večere, ktorá pozostáva z predjedla, hlavného jedla a dezertu prebieha folklórny program, typický pre bulharskú kultúru. Vyskúšať môžete i typickú bulharskú pálenku RAKIJA, či biele alebo červené domáce víno, ktoré si budete môcť sami čapovať z drevených sudov v neobmedzenom množstve. K ďalšej nezabudnuteľnej atrakcii tohto úžasného večera bezpochyby patri nestinársky tanec (tanec na žeravom uhlí), ktorý si budete môcť vyskúšať aj sami.

Celodenný výlet do Nesebaru

Nesebar so 4000 obyvateľmi je jedným z najkrajších miest v Bulharsku. Rozprestiera sa len 7 km od Slnečného pobrežia a 32 km severne od Burgasu. Bolo zaradené medzi pamiatkové chránené územia, ktoré sú zapísané v zozname kultúrneho dedičstva UNESCO.
Stará časť mesta Nesebar je situovaná na malom skalnatom polostrove. Mesto bolo založené už v 6. storočí pred Kristom miletským obyvateľstvom. Striedali sa tu vlády byzantské a bulharské, najväčší rozkvet dosiahlo mesto v polovici 14. storočia za vlády cára Ivana Alexandra. Staré mesto si zachovalo storočný pôdorys krivoľakých, úzkych kameňmi dláždených uličiek s malebnými drevenými domami. Typické malebné balkánske domy lemujú uličky s obchodíkmi, trhmi a krčmičkami. Najcennejšou pamiatkou sú kostoly, vzácne ukážky byzantskej architektúry. Nájdeme tu 12 zachovaných kostolov a ďalšie zrúcaniny. Čiastočne zachovalé sú tiež mestské hradby z byzantského obdobia ako i vstupné hradby z čias gréckeho panovania. Je obľúbenou dovolenkovou destináciou každoročne navštevovanou mnohými turistami.
Bulharsko - NesebarDve menšie pláže sú priamo na polostrove. K dispozícii sú malé obchody, trh, krčmičky, prístav rybárskych a výletných lodí.
Nová štvrť Nesebaru s rodinnými vilkami a poschodovými domami vyrastá na pevnine, kde je piesočnatá pláž asi 2 km od centra mesta. K obľúbenosti Nesebaru prispieva aj skutočnosť, že je spojený so Slnečným Pobrežím - spája ich pešia zóna, po ktorej premáva výletný vláčik, aj pravidelná autobusová doprava z Elenite, Sveti Vlasu a Slnečného pobrežia.

Katamarán z Nesebaru

Nesebar je miesto, ktoré určite nesmiete zo zoznamu výletov vynechať. Najkrajšia pobrežná drevená architektúra z 19. storočia obsahuje zbierku stredovekých kostolov, kde si môžete vychutnať prechádzky kľukatými uličkami okolo kamenných domov so záhradkami s figovníkmi. Na úzkom výbežku polostrova prídete k masívnym hradbám mesta, kde Vás uvíta drevený mlyn. Hneď za bránou sa nachádza archeologické múzeum, ktoré zachovala mnoho dôkazov o nesebarskej minulosti.

Vyberte sa s nami na výnimočnú plavbu po trase, po ktorej pred tisíc rokmi putovali gréckej lode v ústrety obchodu. Po nalodení v nessebarskom prístave (cca o 9.00 hod) môžete pohodlne pozorovať vzďaľujúce sa mesto Nessebar, miniete mestečko Pomorie a v zálive druhý najdôležitejší prístav Bulharska - Burgas. Po celý čas plavby Vám bude v neobmedzenom množstve ponúknutá káva, čaj a nealkoholické nápoje. Ešte pred obedom nazriete do prekrásnych zákutí Sozopolu. V uličkách určite stretnete niekoľko domorodcov predávajúcich zavárané figy, med či ručne háčkované dečky. Späť k prístavu sa potom prejdite pozdĺž južných, nedávno renovovaných hradieb. Cestou späť Vás čaká zastávka na jednom z mnoho ostrovov v Čiernom mori - na ostrove Svätého Ivana, kde môžete využiť možnosť kúpania na otvorenom mori. Pre milovníkov potápania budú k dispozícii aj šnorchle s okuliarmi. Do prístavu v Nessebaru priplávate okolo šiestej hodiny večer.

Plavba loďou

Bulharsko - PrimorskoCelodenný výlet, ktorý začína v ranných hodinách, keď lodiar malým mikrobusom pozváža ľudí do Nessebarského prístavu (Messabria). Po nalodení sa začne obrovské dobrodružstvo spojené s príjemným oddychom a relaxovaním, a tiež s možnosťou zaplávať si na otvorenom mori. Okružná plavba popri pobreží balkánskeho polostrova je nezabudnuteľným zážitkom, kde sa o zábavu stará posádka lode. Počas plavby je vidieť krásnu panorámu Slnečného pobrežia, Starého Nessebaru, Elenite a strediska Sveti Vlas. Každý klient má možnosť využiť neobmedzenú konzumáciu nealkoholických nápojov. Obed, ktorý je prichystaný na lodi, pozostáva z predjedla, hlavného jedla a dezertu.

Morský piknik

Plavba na jachte, rybárčenie alebo potápanie Čiernomorské pobrežie ponúka širokú škálu rôznych vodných športových aktivít ako je napr. surfovanie, vodné lyžovanie, potápanie ap. Jachtárske prístavy v Balčiku, Varne, Nesebare ponúkajú príležitosť pre milovníkov plachtenia. Stredisko pre potápanie sa nachádza v Primorsku. Celodenný výlet plachetnicou po mori je spojený s piknikom, ktorý zahŕňa obed s ochutnávkou bulharských vín, možnosť kúpania a potápania v mori. V Bulharsku tú tiež veľmi dobré podmienky pre rybolov. Klienti môžu tiež využiť potápanie pre začiatočníkov i pokročilých pod dohľadom skúsených profesionálov.

Výlet do historického Sozopolu, Ropotamo

Bulharsko - SozopolMalebné historické rybárske mestečko Sozopol je najstarším mestom na pobreží. Smerom na juh sa rozprestiera prírodná rezervácia Ropotamo – krajina pohyblivých pobrežných dún, prepletená niekoľkými uličkami, ktoré vedú k ústiu rieky Ropotamo. Môžete tu vidieť pobrežné močiare, ktoré sú prístupné len po drevených chodníkoch. Na konci leta tu môžete obdivovať veľké kvitnúce lekná. Pri plavbe po rieke Ropotamo môžete obdivovať veľké množstvo vodného vtáctva.

Celodenný výlet do starobylého rybárskeho mestečka Sozopol (Apollonia Antika) vzdialeného iba hodinu od Slnečného pobrežia, Sveti Vlasu a Elenite. V tomto antickom mestečku, ktoré bolo osídlené starými Grékmi, sa doposiaľ uchovali starobylé pamiatky, ktoré pripomínajú helénsku éru. Po prehliadke mesta Sozopol a individuálnom programe, bude pripravený spoločný obed, ktorý pozostáva z predjedla, hlavného jedla a dezertu. Po obede nasleduje 40 minútová plavba po riečke Ropotamo, po ktorej bude nasledovať individuálna obhliadka letoviska Burgas, ktoré je druhým najväčším prístavom na pobreží Čierneho mora.

Výlet do Varny, delfinárium, Aladža

Arménský kostel ve VarněCelodenný výlet do tretieho najväčšieho mesta Bulharska – Varny. V centre mesta nájdete najväčšie archeologické múzeum. Medzi vystavenými exponátmi sú vystavené nálezy z doby bronzovej, starodávne pohrebiská, šperky a iné historické predmety. Po príchode do Varny je pripravená nezabudnuteľná delfínia show, ktorá trvá približne 40 minút v podaní hlavných aktérov Kimbo, Popp, Dolly, Yoanna a Peppe.

Po návšteve delfinária nasleduje obhliadka Kláštora v Aladži. Unikátna stavba, ktorú si mnísi začiatkom 13. storočia vytesali do vápencovej skaly. Tento kláštor bol postavený pre mníchov, ale zároveň slúžil na ochranu obyvateľstva pred nájazdmi tureckých dobyvateľov. Po prehliadke je pripravený chutný obed v meste Varna, po ktorom nasleduje voľný program, ktorý môžete využiť na nákupy, individuálnu prechádzku po meste, alebo na kúpanie.